Opravy...

Souběžně s výrobou dýmek se po léta zaobírám i jejich servisem. Na základě zkušenosti s touto prací, bych vám zde rád tuto službu nabídnul.


Ceník práce:

Základní servis obsahuje:

Dle dispozic dýmky odstranění nákusu na náustku, hrubé a jemné leštění náustku, vyčištění kouřového kanálku v náustku i hlavičce dýmky, revize a přetěsnění čepu, vyčištění krčku a zavoskování v mistě sesazení čepu a krčku, vyleštění celé dýmky carnaubským voskem.

Cena servisu : 130,-kč

Střední servis obsahuje:

Dle dispozic dýmky odstranění nákusu na náustku, hrubé a jemné leštění náustku, vyčištění kouřového kanálku v náustku i hlavičce dýmky, revize a přetěsnění čepu, vyčištění krčku a zavoskování v mistě sesazení čepu a krčku, odstranění nápalu na korunce dýmky, odstranění nápalu v tabákové komoře, opatření tabakové komory zakuřovací pastou (dle požadavku zákazníka), vyleštění celé dýmky carnaubským voskem.

Cena : 200,-kč

Generální oprava dýmky.

Zde je postup volen individuálně dle typu dýmky, stavu a materiálů, z nichž je dýmka vyrobena. Platí stejný rozsah oprav jako u středního servisu, navíc se při GO celá dýmka zbavuje vosku a starého mořidla a následně se znovu moří a voskuje. Při opravě takového rozsahu mohu garantovat výborný výsledek, nicméně je třeby upozornit, že dýmka po GO né vždy má stejný odstín moření jako ve stavu před rekonstrukci.

Cena : 500,-kč

Pískování dýmky.

Pískování provádím jemným pískem v lehčím tlakovém režimu kompresoru, takže nedochází k razantnějšímu úbytku hmoty hlavičky dýmky. Následně opatřuji dýmku šelakovou politůrou v černém nebo hnědém odstínu, po jejíim vyzrání ji jemně brousím a následně leštím. Tento způsob "opravy" hlavičky doporučuji tam, kde pro poškození či příliš "štedré" užití tmelu by klasické moření a následné leštění postrádalo vzledem ke kvalitě povrchu smysl. Tento postup doporučuji jako součást generální opravy, jde jej všek učinit i odděleně.

Cena : 400,-kč

Cena včetně generální opravy : 650,-kč